Cheftræner Aron Kristjansson har skrevet under på en forlængelse med yderligere et år, så den nuværende kontrakt udløber 30. juni 2019.
-Aron Kristjansson viste allerede i den første sæson, at han kan udvikle unge spillere og samtidigt skaffe resultater, tænker her selvfølgelig på det danske mesterskab. Vi glæder os derfor meget over at det er lykkes at beholde en trænerkapacitet som Aron i klubben i de kommende to sæsoner siger direktør Jan Larsen.
– Jeg er meget glad for at have fremtiden på plads, og glæder mig til at fortsætte den positive udvikling af holdet de kommende sæsoner. Aalborg Håndbold har store ambitioner om til stadighed at være i toppen af den danske liga og gøre sig gældende i Europa, og det passer fint med mine egne ambitioner, siger Aron Kristjansson