Første bus til Magdeburg udsolgt – tilmeld dig bus 2 i dag

Der er stor interesse for at deltage på Aalborg Håndbolds Supports bustur til EHF Cup-kampen i Magdeburg søndag 14. februar. Så stor, at den første bus er udsolgt, og support-klubben giver nu mulighed for at komme på venteliste, så muligheden for at fylde bus nummer to undersøges.

– Vi hader at skuffe folk, især vores medlemmer, og derfor undersøger vi nu mulighederne for, at alle interesserede kan komme med til Magdeburg for at se kampen mod Bagersted, Green og Damgaard og de øvrige spillere på det tyske hold, siger Tina Østergaard, formand for Aalborg Håndbold Support.

– Der er dog ingen garanti for, at bus nummer to kommer afsted. Det afhænger af tilmeldingerne i dag, for sidste frist for tilmelding er i aften onsdag kl. 20.00. Derefter tager vi en beslutning, siger Tina Østergaard.

Du kan læse mere om ture på www.aahs.dk , hvor også tilmelding finder sted.

 

DM guld 2026

Aalborg Håndbold ønsker god sommer!

Kontoret vil være ferielukket i uge 28-29.
Klynge

Programmet for grundspillet i Bambuni Herreligaen 2026/27

Aalborg Håndbold åbner sæsonen på udebane mod Sønderjyske Herrehåndbold, inden to hjemmekampe venter.
A golden trophy featuring a soccer ball encased in a hexagonal lattice design is displayed in a stadium filled with spectators.

Lodtrækning til Champions League-puljerne 2026/27

Spændende kampe mod PSG, HC Zagreb og RK Celje venter i den indledende pulje i Machineseeker EHF Champions League i den kommende sæson.

Håndbold i verdensklasse