Forudbestil din 10-års jubilæumstrøje

I 2021 fejrer vi 10-års jubilæum for stiftelsen af Aalborg Håndbold – det markerer vi bl.a. med en helt unik jubilæumstrøje, der kan bestilles frem til søndag 29. august.

Trøjen kan bestilles via dette link, og den forventes klar til afhentning/levering medio november.

Tankerne bag trøjen:

De første ti år er gået – og hvilke ti det har været.

Det har været ti år i toppen af dansk herrehåndbold, herunder seks danske mesterskaber, en EHF Champions League Finale og en masse andre højdepunkter.

For at hylde de første ti forrygende år har vi specialdesignet en jubilæumstrøje, som vil blive solgt i en begrænset periode.

Udover at logoet og skriften er guld, indeholder trøjen mange unikke detaljer. På brystet pryder ”Vi er Aalborg”, og længere nede er klubbens fem værdier indgraveret – vilje, udstråling, vindermentalitet, troværdighed og nærvær.

På bagsiden er et specialdesignet 10-tal, hvor alle navne på de spillere, der har været en del af klubben de sidste ti år, indgår.

I bunden er klubbens første seks DM-pokaler indgraveret i stoffet.

Tak for de første 10 år på toppen – vi er kun lige begyndt.

Trøjen skal forudbestilles og vil kun være til salg frem til søndag 29. august. Den kan købes i størrelserne XS-XXXL.

Forventet levering medio november.
 

Sander_MTH2

Værd at vide om DM-semifinalerne

Varm op til onsdagens semifinale mod Mors-Thy Håndbold med disse facts om de kommende lokalopgør.
Aalborg-Nantes

TÆT PÅ: Felix Möller

FELIX VIL VÆRE VERDENS BEDSTE
Aalborg - Sporting

"Årets Aalborg Håndbold fan 2026" - tre fans udvalgt til afstemning

Blandt mange indstillede kandidater, har en jury nu udvalgt de tre finalister, som du kan stemme om til og med mandag middag.

Håndbold i verdensklasse