Mediano sætter fokus på Aalborg Håndbold

Den populære podcast var i går på besøg i Aalborg - og det kom der to spændende udsendelser ud af.

Således var først Niklas Landin, og derefter cheftræner Stefan Madsen og assistenttræner Simon Dahl i stolen hos studievært Thomas Ladegaard.

I samtalen med Niklas Landin er fokus på hans og familiens tilbagevenden til Danmark, samt forskellene på dansk og tysk håndbold. 

Hos trænerteamet drejer sig snakken sig både om den kommende sæson og forventningerne hertil, samt et kig tilbage på seneste sæson og ikke mindst hvordan man samarbejder som trænerpar.

Du kan høre begge podcasts via linket herunder, eller hvor du normalt finder dine podcasts på din smartphone.

Fans sporting 2

"Årets Aalborg Håndbold-fan 2026" skal nu kåres!

Sammen med Carlsberg skal vi nu have kåret den bedste fan. Indstil en med-fan med det samme!
GOG_Fabbe

Vigtig slutspilssejr over GOG efter stort drama

En forrygende og nervepirrende håndboldkamp blev afgjort i de sidste sekunder, da Aalborg Håndbold lørdag eftermiddag sejrede 34-36 på Fyn. Juri Knorr topscorer med 10 mål.
HHD_4277

Bjørnsen: "Det bliver en hård og tæt kamp"

Lørdag venter GOG på udebane i slutspillets tredje kamp. Se og hør Kristian Bjørnsens forventninger til opgøret.

Håndbold i verdensklasse