Nyt spilletidspunkt for kampen mod KIF Kolding København

Der er stilhed før stormen med kampe i ligaen og Champions League i denne og næste uge på grund af landskamppausen.  Vores næste kamp er på udebane i SønderjysklE lørdag 9. november kl. 16.00.

Derefter kommer kampene som haglbyder – på både hjemme- og udebane, og mange af kampene vises på tv.  TV 2 har nu også meddelt, at de viser DM-revanchen mod KIF Kolding København i Gigantium lørdag 7. december.  Det betyder, at kampen flyttes fra det oprindeligt fastsatte tidspunkt kl. 15.00 til kl. 17.10 samme dag.

Du har allerede nu mulighed for at købe billet til kampen her på www.aalborghaandbold.dk, ligesom billetsalget til alle øvrige hjemmekampe til og med 26. december er åbnet.  Du har også mulighed for at bestille spisning i Carlsberg Cafeen til kampene på www.aalborghaandbold.dk/quicklinks/events.

 

Supercup i Håndbold i Arena RandersAalborg Håndbold-SAH Foto: Henrik Hansen

Aalborg Håndbold møder HØJ Elite i pokalturneringens 1/8-finale

De forsvarende pokalmestre indleder forsvaret af titlen på udebane mod HØJ Elite fra 1. division.
Preseasonkamp Aalborg Håndbold-Paris Saint-Germain foto: Henrik Hansen

Sønderjyske er første modstander i den nye sæson

Felix Möller forventer en tæt fight, når Bambuni Herreligaen onsdag aften skydes i gang på udebane mod Sønderjyske Herrehåndbold.
HHD_2979

Aalborg Håndbold genvandt Bambuni Super Cup

Efter en unødigt spændende afslutning sikrede de danske mestre sig sæsonens første trofæ, da SAH blev besejret 31-28. Mads Hoxer blev topscorer med syv fuldtræffere.

Håndbold i verdensklasse