Stor afskedsreception tirsdag

Tirsdag kl. 17.00 kan du være med til at tage afsked med cheftræner Stefan Madsen, Mikkel Hansen m.fl. til et gratis arrangement.

Traditionen tro skal der ved sæsonafslutningen tages afsked med spillere og trænere der forlader Aalborg Håndbold. Da vi ved at mange har lyst til at tage del i dette og hylde de personer der forlader os, vil vi igen i år afholde afskedsreception i Sparekassen Danmark Arena.

Arrangementet foregår på selve arenaen, og der vil være gratis adgang for alle interesserede.*

På banen vil direktør Jan Larsen være vært, når vi skal tage afsked med cheftræner Stefan Madsen, Mikkel Hansen, Jesper Nielsen og Benjamin Jakobsen, der alle vil blive interviewet.

Det vil også være muligt at tage sit billede med DM-pokalen, ligesom der selvfølgelig kan handles i merchandisebutikken.

Programmet for dagen

Kl. 16.30 Dørene til Sparekassen Danmark Arena åbner

Alle tilskuere kan få en gratis øl/sodavand, mens merchandisebutikken også er åben. 

Kl. 17.00 Afskedsreception på banen

Kl. 18.00 Tak for i dag

*Deltagelse i arrangementet er gratis, men kræver bestilling af billet, som skal fremvises ved afhentning af gratis øl/vand.

Fans sporting 2

"Årets Aalborg Håndbold-fan 2026" skal nu kåres!

Sammen med Carlsberg skal vi nu have kåret den bedste fan. Indstil en med-fan med det samme!
GOG_Fabbe

Vigtig slutspilssejr over GOG efter stort drama

En forrygende og nervepirrende håndboldkamp blev afgjort i de sidste sekunder, da Aalborg Håndbold lørdag eftermiddag sejrede 34-36 på Fyn. Juri Knorr topscorer med 10 mål.
HHD_4277

Bjørnsen: "Det bliver en hård og tæt kamp"

Lørdag venter GOG på udebane i slutspillets tredje kamp. Se og hør Kristian Bjørnsens forventninger til opgøret.

Håndbold i verdensklasse