Så starter billetsalget til kampen mod AG København i Gigantium

Onsdag 8. februar kommer Mikkel Hansen og co. fra AG København til Gigantium i Aalborg med et formål: At få revanche for nederlaget på 25-24 til os for et par uger siden i Brøndby-Hallen. Det får de svært ved, for vi vil vinde igen.

Der er lagt op til spænding, dramatik og håndbold i verdensklasse, og derfor har vi allerede nu åbnet for billetsalget.

– Vi oplever allerede nu stor efterspørgsel på billetter til kampen fra vores samarbejdspartnere, tilskuere og fans, og derfor åbner vi billetsalget nu. Jeg er ret sikker på, at der bliver udsolgt til kampen med 4.300 tilskuere, så jeg opfordrer alle til at sikre sig billet i god tid, siger direktør Jan Larsen.

Billetpriser til kampen Aalborg Håndbold – AG København onsdag 8. februar 2012:

Siddeplads på nedre niveau: 180 kr. + gebyr
Siddeplads på øvre niveau: 150 kr. + gebyr
Siddeplads bag mål: 150 kr. + gebyr
Siddeplads bag mål – børn og pensionister: 100 kr. + gebyr.

Fans sporting 2

"Årets Aalborg Håndbold-fan 2026" skal nu kåres!

Sammen med Carlsberg skal vi nu have kåret den bedste fan. Indstil en med-fan med det samme!
GOG_Fabbe

Vigtig slutspilssejr over GOG efter stort drama

En forrygende og nervepirrende håndboldkamp blev afgjort i de sidste sekunder, da Aalborg Håndbold lørdag eftermiddag sejrede 34-36 på Fyn. Juri Knorr topscorer med 10 mål.
HHD_4277

Bjørnsen: "Det bliver en hård og tæt kamp"

Lørdag venter GOG på udebane i slutspillets tredje kamp. Se og hør Kristian Bjørnsens forventninger til opgøret.

Håndbold i verdensklasse