Test-kamp op til Final4: 1. februar i Silkeborg

Mens de norske landsholdsspillere Ole Erevik og Håvard Tvedten og cheftræner Robert Hedin har sat kursen mod Aalborg igen efter at være slået ud af EM, så er Jonas Larholm og Johan Jakobsson fortsat i aktion i Serbien.

Deres fravær gør forberedelserne til Final4 i Gigantium 4.-5. februar ganske kort, men ikke mindre intens. Der bliver ca. en uge til at gøre hele truppen klar til semifinalen mod Nordsjælland Håndbold lørdag 4. februar i Gigantium.

For at få en kamp i benene, så spiller vi test-kamp i Virklund Fritidscenter ved Silkeborg onsdag 1. februar kl. 18.30 mod Bjerringbro-Silkeborg.   De to hold har afgjort deres to opgør i ligaen – med to sejre til midtjyderne.

Fans sporting 2

"Årets Aalborg Håndbold-fan 2026" skal nu kåres!

Sammen med Carlsberg skal vi nu have kåret den bedste fan. Indstil en med-fan med det samme!
GOG_Fabbe

Vigtig slutspilssejr over GOG efter stort drama

En forrygende og nervepirrende håndboldkamp blev afgjort i de sidste sekunder, da Aalborg Håndbold lørdag eftermiddag sejrede 34-36 på Fyn. Juri Knorr topscorer med 10 mål.
HHD_4277

Bjørnsen: "Det bliver en hård og tæt kamp"

Lørdag venter GOG på udebane i slutspillets tredje kamp. Se og hør Kristian Bjørnsens forventninger til opgøret.

Håndbold i verdensklasse