Testkamp mod Elitesport Vendsyssel på plads

Testkamp mod Elitesport Vendsyssel på plads

Aalborg Håndbold tester formen, når man torsdag 22. januar gæster Hadsund Boldklub til januar måneds eneste testkamp.

Opgøret er således faldet på plads og giver cheftræner Simon Dahl mulighed for at tage en status på formen på de spillere, der ikke deltager ved EM-slutrunden.

– Det er altid godt med sådan en kamp, så vi kan få en form for kamptræning med de spillere vi har hjemme. Derfor er det nærliggende at spille mod Vendsyssel, som vi også have glæde af træne med og spille mod sidste år i januar.

– Så vi glæder os til kampen og til at besøge en af vores gode samarbejdsklubber i Hadsund, der i år kan fejre deres 100-års jubilæum, siger cheftræner Simon Dahl.

Testkampen spilles torsdag 22. januar kl. 18.00 i Hadsund Hallerne, Stadionvej 25 i Hadsund.

Billetter til kampen

Er man interesseret i at overvære kampen er der plads til 150 tilskuere til opgøret.

Billetter koster 50 kroner og betales ved indgangen via Mobile Pay.

Adgang til kampen sker efter først-til-mølle princippet. På dagen åbner dørene kl. 16.30.

HHD_2914

Værd at vide om guldsæsonen i Bambuni Herreligaen

Læs statistikker og vinkler på den overståede guldsæson i den hjemlige herreliga.
HHD_8362

Guld- og afskedsreception afholdes 16. juni

Tirsdag 16. juni holdes afskedsreception for fire spillere i Sparekassen Danmark Arena. Hent din gratis billet med det samme.
Finale_klynge

Få en unik souvenir fra en gylden sæson

Vil du sikre dig en unik souvenir fra sæsonen 2025/26, så vær med i auktionen over de kampbrugte og signerede ligatrøjer.

Håndbold i verdensklasse