TALENTTRÆNING: U13

Årgang 2008

Gruppe A

Navn

Klub

Vincent Østergaard Harlyk

Aabybro HK

Nicklas Krog Nørgaard

Aabybro HK

Marcus Koch

Aabybro HK

Casper Overgaard

Aabybro HK

Johan Larsen

Nøvling IF

Lauritz Nymann

Nøvling IF

Viktor Kirkegård Jensen

Nøvling IF

Anton Hvidbjerg Secher

Nøvling IF

Oscar Jensen

Dronninglund

Noah Holm Dodensig

Dronninglund

Bertil Meyer Møller

BI Håndbold

Mikkel Skoust Bach Larsen

BI Håndbold

Elias Christian Imer

BI Håndbold

Kristian Pilgård

BI Håndbold

Jacob Rishøj

Flauenskjold

Daniel Sørensen

IF Frem Skørping

Gustav Mikkelsen

IF Frem Skørping

Mikkel Vestergaard

IF Frem Skørping

Victor Madsen

IF Frem Skørping

Albert Krapalis

Nibe HK

Jeppe Bøgh Jensen

Nibe HK

Magnus Droob

Nibe HK

Magne Rokkedal

Kvik/Aalestrup

Frederik Brix

Kvik/Aalestrup

Axel-Emil Nørgaard

SEIF

Oliver Bengtsen

Horne Hirtshals

Julius Nielsen

Tårs/Østervrå

Emil Kristensen

Tårs/Østervrå

Oliver Kristensen

Tårs/Østervrå

Anders Sørensen

Tårs/Østervrå

Philip Hjort

Tårs/Østervrå

William Moselund

Tårs/Østervrå

Emil Pedersen

Tårs/Østervrå

Træninger

Onsdag d. 26.01 17.00-18.30 Gigantium – idrætshal

Onsdag d. 16.02 17.00-18.30 Gigantium – idrætshal

Onsdag d. 16.03 17.00-18.30 Gigantium – hal 1

Onsdag d. 30.03 17.00-18.30 Gigantium – hal 1

Onsdag d. 06.04 18.30-20.00 Gigantium – idrætshal

 

Trænere:

Mads Skårup Tlf. 27838785 (afbud sms)

Jacob Lund

Anders Brødbæk

 

Gruppe B

Navn

Klub

Oscar Nordentoft Jensen

Støvring

Hjalte Nøhr Villadsen

Støvring

Mikkel Jæger

Støvring

Jonathan Kirkegaard

Støvring

Tobias Hartung

Støvring

Mads Bager Christiansen

Støvring

Benjamin Schâdler Andersen

Støvring

William Würtz Johansen

Støvring

Frederik Vestergaard

Farsø

William Pedersen

Farsø

Gustav Hvid

SHI

Magnus Skyldal

Løgstør

Emil Gammelholm

Løgstør

Nicklas Agesen Pedersen

Løgstør

Mads-Emil Christensen

Løgstør

Mikkel Børglum Hald

Løgstør

Sofus Jensen

KFUM

Viktor Duelund

KFUM

Jakob Krogh

KFUM

Marius Hjørnet Kristensen

Hjallerup IF

Andreas Jacobsen

Hjallerup IF

Oliver Mors

Hjallerup IF

Mathias Brix

Hjallerup IF

Lucca Eskesen

Hjallerup IF

Lucas Rosenkilde

Hjallerup IF

Mikkel Medom

Hjallerup IF

Silas Derosche

Hjallerup IF

Simon Balle

Hjallerup IF

Rasmus Dalgaard

Hjallerup IF

Mathias Pedersen

Hjallerup IF

Adam Andreasen

St. Restrup

 

Træninger

Onsdag d. 26.01 18.30-20.00 Gigantium – idrætshal

Onsdag d. 16.02 18.30-20.00 Gigantium – idrætshal

Onsdag d. 16.03 18.30-20.00 Gigantium – hal 1

Onsdag d. 30.03 18.30-20.00 Gigantium – hal 1

Onsdag d. 06.04 18.30-20.00 Gigantium – hal 1

Trænere:

Mads Skårup Tlf. 27838785 (afbud sms)

Jacob Lund

Anders Brødbæk

 

Årgang 2009

Gruppe A

Navn

Klub

Noah Bendsten

Aabybro HK

Oliver Thomsen

Aabybro HK

Noah Kjær

Aabybro HK

Victor Dahl Christensen

Aabybro HK

Mads Søltoft

Aabybro HK

Oscar Heidemann-Lehmann

Aabybro HK

William Frandsen

Nøvling IF

Asger Kragh

Nøvling IF

Johan Klitgaard

Nøvling IF

Lukas Winkel

Nøvling IF

Marius Pedersen

Nøvling IF

Noah Stetter

Nøvling IF

Niclas Bo Jensen

Horne Hirtshals

Mathias Christensen

Nibe HK

Tobias Lund

Nibe HK

Anders Kypper Nielsen

Nibe HK

Pelle Klitgaard Reimer

Nibe HK

Nicolai Valsted

Nibe HK

Mathias Maylann

Nibe HK

Mikkel Dissing

Tårs/Østervrå

 

Træninger

Onsdag d. 19.01 17.00-18.30 Gigantium – idrætshal

Onsdag d. 09.02 17.00-18.30 Gigantium – idrætshal

Onsdag d. 16.03 17.00-18.30 Gigantium – idrætshal

Onsdag d. 30.03 17.00-18.30 Gigantium – idrætshal

Onsdag d. 06.04 17.00-18.30 Gigantium – idrætshal

 

 

Gruppe B

Navn

Klub

Matti Høgh

Farsø HK

Christoffer Bertelsen

Farsø HK

Anders Smed

Farsø HK

Mads Hansen

Løgstør

Malthe Jacobsen

Løgstør

Nicklas Larsen

HK89

Adam Heine Pedersen

HK89

Viktor Landvad

Dronninglund

Bertram Helverskov

Hjallerup IF

Mikkel Fabricius

Hjallerup IF

Andreas Olsen

Hjallerup IF

Marius Møller

Hjallerup IF

Bertram Bruun

Hjallerup IF

Gustav Milthers

IF Frem Skørping

Kasper Ringsmose

IF Frem Skørping

Sylvester Møller Jacobsen

IF Frem Skørping

Mads Skov

IF Frem Skørping

Tobias Skov

IF Frem Skørping

Villads Bredsgaard

IF Frem Skørping

Aksel Bro

Aalborg HK

Jeppe Yde

Aalborg HK

Nikolaj Ellemann Mortensen

Terndrup HK

Mads Nellemand

Terndrup HK

Træninger

Onsdag d. 19.01 18.30-20.00 Gigantium – idrætshal

Onsdag d. 09.02 18.30-20.00 Gigantium – idrætshal

Onsdag d. 16.03 18.30-20.00 Gigantium – idrætshal

Onsdag d. 30.03 18.30-20.00 Gigantium – idrætshal

Onsdag d. 06.04 17.00-18.30 Gigantium – hal 1

Håndbold i verdensklasse